Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

wybory..

Blog:  alabasterwk
Data dodania: 2010-04-08
wyślij wiadomość

Dziękuję wam bardzo za wypowiedzi na temat dachu. Doszłam do wniosku, że deskowanie i krycie papą to bardzo dobry pomysł , prawdą jest, że kosztowny ale na pewno nie zbędny. Z pokryciem docelowym wstrzymamy się do ukończenia ważnijeszych etapów(takich,które pozwolą na zamieszkanie w Alabasterze w tym roku).

Teraz mam kolejny dylemat, jaki kominek do salonu...? ? zdecydowani byliśmy na taki z płaszczem wodnym ale drugi hydraulik, u którego właśnie robiliśmy wycenę odradzał, argumentując to robieniem drugiej,niepotrzebnej i kosztownej kotłowni...:/

Druga kwestia, to piec.Tutaj również nam troszkę namieszał w głowach...-zdecydowani byliśmy na piec z wymienną dyszą. Piec będzie na olej opałowy a jak dociagną w końcu do nas gaz to zmienimy dyszę i będzie na gaz. "Nasz" hydraulik twierdzi jednak, że taki piec nie jest zbyt dobry jakościowo i wiele droższy ("jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" - tymi słowami od razu mnie przekonał teraz jednak wracają wątpliwości...

Poradźcie co wybrać, na co się zdecydować? Jakie rozwiązania wy wybraliście? Może już macie coś sprawdzonego?

2Komentarze
Data dodania: 2010-04-08 08:59:11
hydraulik
nam tez hydraulik odrdził płaszcz wodny, powiedział że to zbedny wydatek.
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-08 17:21:32
Piec i kominek
Witajcie, my zdecydowalismy sie na kominek z rozprowadzeniem ciepla tylko na dole (duzo tansza sprawa), a piec Cena samego pieca to ok. 8000zl firmy Viessman- kondensacyjny. Jak poczytasz na innych blochac, rachunki nie sa takie straszne,a piec jest bezobslugowy. wiem ze narzie nie macie gazu, ale miejmy nadzieje ze z czasem sie to zmieni. Pozdrawiam
odpowiedz

pokrycie dachu

Blog:  alabasterwk
Data dodania: 2010-04-01
wyślij wiadomość

Dlaczego wszyscy zaczynają od pokrycia docelowego dachu? Może nie zaczynają ale robią to w pierwszej kolejności po wybudowaniu domu. Pewnie jestem głupia i czegoś nie rozumiem ale liczę, że znajdzie się wśród was ktoś kto mi to wyjaśni. W przypadku naszego dachu pokrycie dachówką będzie kosztowało ok 45 000 pln. Za te pieniądze zrobię duuuuużo w środku.Jutro podpisujemy umowę w banku i w przyszłym tyg ruszamy z wydawaniem pieniędzy z pierwszej transzy :) W kosztorysie, który złożylismy w banku pokrycie docelowe dachu wpisaliśmy właśnie na początku, wczoraj jednak zmieniliśmy wyk.dachówki na koniec budowy ponieważ nie mamy pewności, że wystarczy nam kasy. Czy ja źle myślę? 

 

Poza tym wczoraj dowiedziałam się, ze Pan, który kopał teren koparką kilka mies. temu zaczepił o dom i przekrzywił nam ścianę w kuchni :/  przestaję lubić system gospodarczy..

5Komentarze
Data dodania: 2010-04-01 08:58:21
pokrycie dachu
My kryliśmy od razu dachówką bo nie deskowaliśmy dachu. Deskowanie to kolejny wydatek no i tak naprawdę nie jest potrzebne ( tak twierdzi szef naszej ekipy dachowej, podobno dach nie oddycha i jeszcze wymienił parę minusów) więc o ile na początku zastanawiałam się nad zasadnością deskowania i papowania to teraz jestem przekonana, że byłby to zupełnie niepotrzebny wydatek.
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-01 09:33:53
Przedewszystkim dlatego, że nie robią deskowania. Docelowe wykończenie dachu jest automatycznie jedyną warstwą. Radziłabym się w banku dowiedzieć czy możecie zmienić kolejność wykonania robót. Niestety w niektórych bankach mogą Wam nie wypłacić kolejnej transzy jesżeli nie zrobicie pokrycia. Szkoda późniejszych nerwów i pożyczania pieniędzy aby zrealizować wytyczne.
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-02 11:07:35
Nasz domek stoi już trzeci rok bez dachówki - jest odeskowany i opapowany, więc nie musieliśmy wydawać pieniążków na dachówkę - za to mamy już za sobą elektrykę, tynki, hydraulikę, wylewki. Dopiero latem zamierzamy położyć dachówkę - różnica w tym jednak, że nic nas nie goni, bo budujemy za swoje. Życzę udanych decyzji i wesołych świąt:)
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-03 18:23:36
Deskowanie to kolejny wydatek no i tak naprawdę nie jest potrzebne
napisał w blogu alabaster gracjan2 bo tak mu powiedział szef jego ekipy dachowej. Nie wchodząc w wielkie dyskusje proponuję przed wygłaszaniem sądów poczytać najpierw SAMEMU o wadach i zaletach tego rozwiązania , później skonfrontować kilka opinii a jeszcze później zastanowić sie przez chwilę czemu jednak co 3 budowany dom jest dekowany . Jeden z argumentów napisała kasiaros. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2010-04-07 14:08:32
krycie dachu
wg mnie kwestia gustu. Rzeczywiście koszt pokrycia dachu jest duzy, ale jak juz sie go pokryje to człowiek o tym nie myśli i ma to z glowy. Przykładowo: ciężej odłożyć jest 40 000 zl aby wydac jednorazowo, niż np mieszkać już i dokupować powoli to co jest potrzebne. Tak jak mowilam kwestia gustu.
odpowiedz
alabasterwk
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 65516
Komentarzy: 96
Obserwują: 9
On-line: 9
Wpisów: 25 Galeria zdjęć: 34
Projekt ALABASTER
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Mazowieckie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2010 październik
2010 wrzesień
2010 maj
2010 kwiecień
2010 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik